Vývoj moto-čtyřkolky

Více než 25 let zkušeností s výfuky..

Ve vývoji a výrobě výfuků pro motocykly vám nabízíme kvalitní výrobky vyvíjené ve spolupráci s předními českými teamy na úrovni mistrovství světa (Rally Dakar, World Supersport, EWC atd).
Poznatky získané při nejvyšším zatížení v motocyklových závodech převádíme do výroby standardních výfukových systémů. Než se dostane hotový výrobek k zákazníkovi, prochází následujícím procesem. Na nový model motocyklu vyrobíme první zkušební tlumič nebo kompletní systém. Následuje změření výkonu sériového výfuku a porovnání s vyrobenými prototypy.

Po základním změření zkoumáme pomocí lambda sondy nastavení palivové mapy a nutnost případného doladění. V případě nutnosti upravujeme palivovou mapu v originální řídící jednotce nebo za pomocí například Powercomanderu. U výfuků pro závodní použití, kde se jedná především o maximální nárůst výkonu a kroutícího momentu je ladění nutností. Pro tyto účely provádíme kompletní sladění za pomocí plně laditelných řídících jednotek. Poté najezdíme s výfukem potřebné kilometry a zkoumáme, jaký vliv má výfuk na celkový průběh výkonu a také vliv například na odpojení výfukové přívěry, lambda sondy a katalizátoru (pro závodní účely). Samozřejmostí je měření hlučnosti pro splnění hlukových limitů.
Pokud výfuk nevykazuje negativní vliv na jízdu, výkon a životnost tak vyrobíme potřebnou dokumentaci, přípravky a zařadíme do výrobního programu.

Základním materiálem používaným pro výrobu výfukových svodů, tlumičů a příslušenství je nerez ocel určena pro výfukové systémy. Dalším používaným materiálem je především titan, dural, carbon. Tlumících náplní používáme několik druhů dle stupně zatížení (závodní použití, běžný provoz, 2T, 4T).

Svařování výfukových dílů provádíme nejmodernějšími metodami (plasma, TIG). Pomocné konzole a objímky jsou páleny laserovým paprskem a příruby výfuku vyrábíme na CNC frézách. Tlumiče výfuku jsou konstruovány tak, aby opticky ladili s designem motocyklu a dali se co nejjednodušším způsobem namontovat na originální svody a držáky.

Každý výfuk RP dodáváme jako kompletní montážní set včetně příslušenství a uživatelského návodu. Samozřejmostí je veškerý záruční a pozáruční servis s možností oprav nebo výměny jednotlivých částí výfuku!

Výfuky RP je možné zakoupit, namontovat a případně i naladit přímo ve firmě RP tuning.